Regitra – darbo laikas

Automobilio išregistravimas

Pardavus automobilį jau nėra būtina vykti į  „Regitra“ jo išregistruoti. Dabar tai galima atlikti ir svetainėje regitra.lt ir per Elektroninius valdžios vartus, prisijungus prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos(link is external). Ši galimybė Jums sutaupys daug laiko nereikės laukti eilėje Regitroje, nereikės mokėti už kelionę į Regitrą.

Prisijungus prie sistemos ir pasirinkus norimą išregistruoti transporto priemonę, Jums reikės nurodyti pirkėjo duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir prisegti elektroninę (skanuotą arba fotografuotą) pirkėjo ir pardavėjo parašais patvirtintos pirkimo-pardavimo sutarties kopiją. (Beje, surašius pirkėjo duomenis, sistema automatiškai suformuoja sutarties pavyzdį, tad jį galima parsisiųsti iš sistemos ir atsispausdinti).

Prisijungus pirmą kartą prie sistemos skyrelyje „Nustatymai“ reikės nurodyti savo duomenis ir informaciją kontaktui palaikyti, taip pat pažymėti, kokie informavimo būdai Jums yra priimtini.

Apie priimtą prašymą išregistruoti transporto priemonę sistema praneš elektronine žinute. Išregistravimo mokestį galėsite sumokėti per e.bankininkystę kaina 3 Eurai.

Kaip neapsigauti perkant automobilį

Keliatas elementarių patarimų, kaip neapsigauti perkant ar parduodant automobilį:

Patarimai parduodantiems automobilį:

  • Jeigu automobilį parduodate su pirkimo pardavimo sutartimi būtinai  nurodykite teisingą pardavimo kainą, pardavimo datą ir pirkėjo – pardavėjo duomenis. Jeigu pirkėjas moka grynais perduokite automobilio raktelius tik tada kai gaunate visą pinigų sumą. Niekada neperleiskite savo automobilio kol negavote pilnos sumos nes dažnai pasitaiko sukčiu, kurie poto ir negražina likusios sumos.

Patarimai perkantiems automobilį:

  • Jeigu automobilį perkate lietuvoje iš žmogaus su pirkimo pardavimo sutartimi BŪTINAI patikrinkite ar tikrai pardavėjas yra transporto priemonės savininkas. Jeigu jis nėra savininkas o tik koks draugas kuris pardavinėje būkite itin atidus nes gali būti jog Jus gali apgauti.
  • Jeigu automobilį perkate neregistruota lietuvoje prieš tai pirma rekomenduotume jį pasitikrinti autorizuotame auto servise jog nenusipirktumėte „katės maiše“. Pilna automobilio patikrai gerame servise dažniausiai atseina 30-70 Eur. Tačiau šie pinigai gali atsipirkti su kaupu ateityje. Po patikros jeigu viskas gerai rekomenduotume su pirkėju nuvykti į techninę apžiūra. Jeigu viskas gerai toliau vykti į regitrą ir prisiregistruoti mašina savo vardu. Tokiu atveju Jūs būsite garantuoti jog nusipirksite patikimą automobilį ir nebūsite apgauti.

Šie patarimai yra iš asmeninės patirties. Jūs neprivalote vadovautis mūsų patarimais.

Pirkimo pardavimo sutartis
Įformindami transporto priemonės pirkimo – pardavimo sandorį, galite pasinaudoti regitros pateikiama transporto priemonės pirkimo – pardavimo sutarties forma.  Atsisiūsti forma

INFORMACIJA APIE TRANSPORTO PRIEMONE REGITROJE: Informacija

TECHNIKINĖS APŽIŪROS ( TA) INFORMACIJA:
Informacija